2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri
Trend Konular kategorisinde yayınlanan 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri başlığı altınd bulabilirsiniz.

2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri hakkında özet açıklama şu şekildedir:

P&G elçilerinin tanımladığı Fütürist, parçalayan yollar, yana yatık, saç aksesuarları ve fertsellik gibi her ana trend orijinalliği en canlı, en özgüvenli haliyle ortaya çıkarıyor…

2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

P&G elçilerinin tanımladığı Fütürist, parçalayan yollar, yana yatık, saç aksesuarları ve fertsellik gibi her ana trend orijinalliği en canlı, en özgüvenli haliyle ortaya çıkarıyor.

Wella Professionals Global Tasarım Direktörü Eugene Souleiman, “Kısacık kesilmiş saçlar geri döndü” dedi ve katlar, dalgalı perçemler ve Afrika tarzlarıyla karşımıza çıkıyor. Dokular ise karışık: Islak görünümlü tutamlar kuru görünümlü uçlarla bitiyor. Pırıltı matlıkla bitirilirken kalınlar inceye çevriliyor ve natürel, kendi haline vazgeçilmiş gibi görünen saçların ardından genellikle “saklı” bir şekillendirme ve çok ölçüde mahsul çıkıyor.

Fütürist

Wella Professionals Global Tasarım Direktörü Eugene Souleiman, “Fütürist saçlar inkar edilemez bir fertsellik görüntüsü yaratmak için yoğun operasyonlarla şekillendiriliyor. Kabile stilinden yeller ve bilim kurguya çaktığı selamla hem hoş hem eksantrik görünen bu saçlara örgüler, rastalar, Afrika örgüleri cüretkar bir hava veriyor. Değişik dünyalardan gelen ıslak görünümlü parıltılar için jöleler ve spreyler kullanılırken bu görüntü zaman zaman kuru, mat uçlarla birleştiriliyor. Görünüme genel olarak özgüvenli, canlı bir fertsellik dominant. Saç ayrımları genellikle grafik biçimlerde yapılırken dokular da iç içe geçerek bütünleşiyor. Ne çok itinasız ne çok apaçık olan görünüm, kullanılan çok rakamdaki mahsul sayesinde bu ikisinin bütün ortasında kalıyor. Bu da bu saçı taşıyan şahsı değişik ve bu sayede de hoş kılıyor” dedi.

Parçalayan yollar

Toplu veya sarih olması fark etmeksizin saça el dokunmamış, şekillendirilmemiş gibi tek tip bir görünüm veren ortadan parçalayan saçlar, 2016 ilkbahar yaz sezonunun kilit özelliklerinden biri. Vidal Sassoon Global Elçisi Duffy, “Bu sezon saçlar pak, yumuşak ve genç” dedi. Modanın karışık ve mübalağalı olduğu yarıyıllarda ortadan parçalayan saç, buna ters bir meblağlılık ve hakimiyet hissi uyandırıyor. Duffy’ye göre “Bu saç kolay görünse de reelinde altında saklı bir emek var.” Zaman zaman saçlar isteyerek, daha ince uçlar elde etmek için inceltilir. Bu ya mahsuller ya da kulakların arkasında veya başın arka kısmında bulunan “saklı” örgüler dayanağıyla asıllaştırılır. Duffy’ye “Kulakların ardı seyreltirseniz saça alan ve ışık vermiş olursunuz; bunu yapmanın en iyi yolu da ufak tutamları Afrika örgüsü yapmak veya alt kısımda görünmeyen bir at kuyruğu yaparak saçı yanları kesilmiş gibi göstermektir.” Görüntü ilk bakışta kolay görünse de reelinde karışık ve değişiktir.

Yana yatık

Yeni sezonun bu saç trendi fütüristik bir değişe sahip rahat ve çağdaş bir stil. Ama bu rahatlığın yanı gizeme; görünürde kolay ama biçim itibariyle karışık. “Bu tamamen fırçalar, kurutma aygıtları ve bir istif mahsulle hacim yaratmaktan ve sonra saçı düzleştirip bunları yok etmekten ibaret,” diyor Eugene. Genellikle sarih vazgeçilen saçlar makine ile barbarca kurutulup hareketli ve dokulu hale getiriliyor. Sonrasında ise ön kısımları yana doğru atılıyor veya taranıyor ve ardından saç spreyleri veya ıslak görünümlü jölelerle statikleniyor.

Saç aksesuarları

Yeni sezonda büyük yer kaplayan saç aksesuarları, bu sezon hiç olmadığı kadar fazla tasarımcı tarafına özümsendi. “Pek çok şeyin bir arada kullanılması” konseptini kuvvetlendiren aksesuarlar, her görünüme bir

karakter ve şahsiyet ilave ediyor ve ziynetli tokalar, vintage yelli taçlar, antika başlıklar, bilim kurgu yelli bantlar, çiçek dalları, tropik çiçekler ve 1950’li senelerin bandanaları formunda olabiliyor.

Bu yeni aksesuar trendi, gençliğin iyimserliğini, yüzsüzlüğünü ve muzipliğini yansıtırken bireyin de kalabalıkta fark edilmesini ve kendine has bir stile sahip görünmesini sağlıyor.

{Makaleler} kategori içerikleri, 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri konusu hakkında bilgiler, 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri açıklaması, 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri haberi, 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri görselleri, 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri iletişim, 2016 İlkbahar/Yaz saç trendleri bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ seventy three = seventy four