Desenleri nasıl giymeli
Desenleri nasıl giymeli başlıklı konu hakkında detaylar ve Desenleri nasıl giymeli konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Desenleri nasıl giymeli başlığı altında toplandı.

Desenleri nasıl giymeli :

Yazın gelişini, kıyafetlerimizi renklendirerek kutlar, geride kalan kışın karanlığını, desenlere gömülerek atarız. Bu gelenek, bu ilkbahar-yaz sezonunda da değişmiyor; desenleri baştacı yapma zamanımız bu hafta itibariyle gelmiş bulunuyor. Yalnız her sezon olduğu gibi, bu yaz da, modaya uymak için desenlerde hafif oynamalar, özellikle kombin konusunda değişiklikler yapmamız gerekiyor.

DESENİN BAŞLICA KURALARI

Tek desenle iş biter

Sezonun kullanması en kolay trendi, tüm parçaların tek bir desen olması. Sözünü ettiğimiz parça, kendi içinde figür farklılıkları gösteren bir elbise ya da aynı desenden yapılan etek, ceket veya pantolon gömlek kombini de olabilir. Yeter ki, desenler yer yer değişkenlik gösteren, canlı renklerle çizilmiş ve zamanın ruhuna uygun motifler içersin.

Deseni mini topuklularla kullanabilirsiniz:

Halihazırda piyasaya çıkan desenli kıyafetler, geçmiş sezonların aksine rahatlıktan ziyade şıklık üzerine yoğunlaşmış durumda. Yalnız, giyeceğiniz parçaların kumaşlarına ve kesimlerine aldanmayın, yumuşacık çiçek figürlü kıyafetlerinizi iddialı topuklulardan uzak tutun. Bu sezonun desenlerini kullanmanın en iyi yolu, yine sezonun öne çıkan mini ve orta boy topukluları olacak.

Üç doğru bir yanlışı götürür:

Desenleri bir arada kullanmak kolay olmasa da, ne kadar çok desen karıştırırsanız, kıyafetinizin bütünündeki hatalar o kadar az ortaya çıkar. Yani renk tonları tutan, ama desenlerinde farklılıklar gösteren pantolon ve gömlek gibi iki parçayı bir arada kullanmak yerine, bu kombine ekleyeceğiniz desenli bir şal ile ceket, sizi profesyonel stil danışmanlarından farksız kılacak.

Kumaş uyumuna dikkat:

Desenleri karıştırırken yapılan en büyük hatalardan biri, figürlere, renklere ve tonlamalara takılıp, yapılan kombinde kumaş uyumunu atlamak olur. Çizgili kalın bir penye ile çiçekli bir sateni karıştırıp risk almak yerine, benzer dokulu kumaşlar seçmek daha doğru olacaktır. Kalınlıkları birbirine benzer materyalleri seçerek hata yapmaktan kurtulmanız da mümkün.

Yeni başayanlara, tek renkli çözüm:

Bol renkli desenleri karıştırmakta zorlanıyor, desenli kıyafetlerinizi tek renkli parçalarla kullanarak kendinizi güvene alıyorsanız, size bir tavsiyemiz var. Birbirine benzemeyen farklı desenleri tek bir renkle sınırlamanız. Örneğin karıştırmaya, kırmızı çiçek desenli bir bluz ile geometrik figürlü kırmızı bir pantolonu bir arada kullanarak başlayabilirsiniz. Alternatif desenleri tek renkle sınırlayarak; hem şıklığı hem de rahatlığı bir arada yakalayabilirsiniz.

Dev çiçekler düz bölgelere yerleşsin:

Sezonun öne çıkan trendlerinden biri olan dev figürler konusunda son bir tavsiye: Bu desenlerin kalça, göğüs ve göbek noktalarınızda yoğunlaşmayıp; kollarınız, bacaklarınız ya da sırtınızda olması boyunuzu uzun gösterir ve kusurlarınızı gözden uzak tutar.

benzer kategori içerikleri, Desenleri nasıl giymeli konusu hakkında bilgiler, Desenleri nasıl giymeli açıklaması, Desenleri nasıl giymeli haberi, Desenleri nasıl giymeli görselleri, Desenleri nasıl giymeli iletişim, Desenleri nasıl giymeli bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ninety three − 91 =