İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu
İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu başlıklı konu hakkında detaylar ve İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu başlığı altında toplandı.

İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu :

Medyadoktoru firmasının yapımcılığını üstlendiği ve bu yıl ilki gerçekleşecek olan İstanbul Medeniyetler defilesinin koordinatörü Selçuk Karataş, “Günümüzde toplumların hayatın hızlıtemposunda hoşgörüden, sevgiden, barıştan, manevi duygulardan uzaklaşmaktadırlar. Halbukiinsanı insan yapan bu duygular bütünüdür. İstanbul da var olan ve yaşanan 3 semavi dinin renklerini ve ruhlarını yansıtan kültür etkinliğini insanlarla paylaşmak istiyoruz. Semavi Din’ler işte tam burada devreye girmektedir ve İnsanı Allah bilincine ulaştırmak, Ona kendini yaratan ve yaşatan Allah’a karşı şükran borcunu algılatmak, Onu dünya hayatında doğruya, iyiye ve güzele yönlendirmektir. Bu nedenle biz üç semavi dini içine alan her dinin kendi adetlerini, törensel figürlerini yansıtan üç ayrı medeniyetin güzelliklerini sergileyen bir defile yapmaya gönül verdik. Bu bağlamda Başbakanlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği ile özel kurum ve kuruluşlarına projemiz ile alakalı bilgilendirmede bulunduk” dedi.

61 koleksiyon tanıtılacak

Türkiye’nin önemli moda tasarımcılarından olan ve birçok örnek projeye imza atan Muammer Ketenci tarafından tasarlanacak olan İstanbul Medeniyetler Defilesi kreasyonu 3 semai dine uyarlanarak yapılacak. Ketenci, “Semai dinler, Dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen bir sevgi bağında İstanbul da yaşamaktadırlar. Bütün semai dinleri birleştiren şehir İstanbul dur. Bunun için Medyadoktoru firmasından bu teklif geldiğinde gönlümde çağlayan bu din ateşinde kendimin dışındakilere saygı sevgi ve kardeşliği daha da güçlendirip pekiştirmek amacıyla İstanbul Medeniyetler Defilesi’nin İstanbul’daki tasarımlarını sunuyorum. 3 semai dinin her dine ait, renkler ve çizgi ile tasarlanmış onları anlatan objelerini de 61 koleksiyon halinde sunacağız. Defilemiz de Müslümanlık, Hristiyanlık ve Yahudilik koleksiyonları tanıtılacaktır” şeklinde konuştu.

benzer kategori içerikleri, İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu konusu hakkında bilgiler, İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu açıklaması, İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu haberi, İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu görselleri, İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu iletişim, İstanbul Medeniyetler Defilesinin tarihi belli oldu bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− three = one