Renkler ne anlatıyor
Renkler ne anlatıyor başlıklı konu hakkında detaylar ve Renkler ne anlatıyor konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Renkler ne anlatıyor başlığı altında toplandı.

Renkler ne anlatıyor :

BEYAZ

Beyaz renk dediğimizde aklımıza ilk gelen gelinliklerdir ya da doktorlar ve hemşireler. Sürekli beyaz tercih edilmesinin sebebi olarak beyaz rengin güven ve saflığın simgesi olması gösterilebilir. Beyaz aynı zamanda tüm renklerin tamamlayıcısıdır. Barışın rengi olarak da bilinir. Siyah, gümüş ve kırmızı ile kombinlenebilir.

Sarı; aydınlığı, sıcaklığı, dikkat çekiciliği, hırsı ve zekayı temsil eder. Soluk tenli insanlar sarıyı tercih etmemelidir. Siyah, mor, lacivert ve gri ile kombinlenirse şık görünür.

Kırmızı iddianın rengidir. Uyarıcı bir renk olduğu için doğru tonlarda ve oranlarda kullanılmalıdır. Cesur, sert, enerjik ve heyecan verici bir etkisi vardır. Esmerlere çok yakışan bir renktir. Beyaz ve kumrallar tenliler de doğru kombinlerle çok iddialı görünürler. Beyaz, siyah, gri ve lacivert ile hoş bir birleşim yakalanır.

Siyah vazgeçilmezimizdir. Resmi, her durumda hayat kurtaran bir renk olan siyah aynı zamanda yalnızlığınve isyanın da simgesidir. Gizemli bir havası vardır. Yası akla getirir ama bunun aksine Orta Asya’da mutluluk rengidir. Aşırı esmerler hariç her tende şık duran siyahın beyaz, gri, mor, kırmızı,altın renkleri can dostudur. Pastel renklerle her şekilde kullanılabilir.

Bunun yanında mavi ve yeşil tonları huzur verir. Gün içerisinde şıklığı, entellektüelliği ve rahatı temsilen kullanılabilir. Kırmızı, pembe, sarı ve kahve ile doğru tonlar olduğu sürece kombinlenebilir.

benzer kategori içerikleri, Renkler ne anlatıyor konusu hakkında bilgiler, Renkler ne anlatıyor açıklaması, Renkler ne anlatıyor haberi, Renkler ne anlatıyor görselleri, Renkler ne anlatıyor iletişim, Renkler ne anlatıyor bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 4 =