1970’ler geri dönüyor
1970’ler geri dönüyor başlıklı konu hakkında detaylar ve 1970’ler geri dönüyor konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler 1970’ler geri dönüyor başlığı altında toplandı.

1970’ler geri dönüyor :

Moda geçmişten ilham almaya devam ediyor. Bu sefer de 1970’li yıllara geri dönüyoruz. Farah Fawcett’in yüksek bel pantolonları, Diana Von Furstenberg’in anvelop elbiseleri yeniden baştacı. Şapkalar, mini etekler, renkli paltolar, kemerler… Gardırobunuzda nostaljik parçalara yer açın…

İkinci ellere talep artıyor

Moda, her yıl her mevsim değişse de bazı akımlar tüm zamanların ötesine geçip varlığını uzun yıllar sürdürebiliyor. Bunun en güzel örneklerinden biri 70’li yılların moda akımı. Bu dönem siyasi ve kültürel hareketlerin, hızlı değişimlerin yaşandığı dönem olarak tarihe damgasını vurdu. Bu hızlı değişimin etkisini her alanda hissetmek mümkündü, moda dahil. Önceki senelerde moda olan giyiniş ve yaşam tarzına aykırı bir durum ortaya çıktı. Dönemin moda olgusunun içine ikinci el kıyafetler ve bit pazarları dahil oldu.

Bu yeni durum, giyimde biçim değişikliklerini beraberinde getirdi. Örneğin; takım elbise kullanımı yok denecek kadar azaldı. Paçaları kalın dubleli pantolonlar, erkeklerin kullandığı yelek ve ceketler kadınlar tarafından da kullanılmaya başlandı. Balıkçı kazak, abartılmış tüylü kollar, bluz şeklinde ceketler de öne çıkan trendlerdendi. Uzun manşetli gömlekler, geniş kemerler, iri gözlükler, farklı pantolon ve etek boyları… 70’li yılların sonuna doğru ise rüküş modası denilebilecek sıradışı bir akım başlamış; fistolu iç etekler, çift kemer, bol büzgülü etek, fırfır ve kapitoneli yeleklerle yeni bir stil oluşmuştu.

Yüksek bel, kırmızı ruj, leoparlar…

70’li yıllar aynı zamanda stil ikonları ile de dikkat çeken bir dönemdi. Bu listenin başında Farah Fawcett, Debbie Herry, Diane Von Furstenberg, Joni Mitchell geliyor. Fawcett, kazakları, yüksek belli pantolonları ve spor ayakkabılarıyla, 70’li yılların trendlerine esin kaynağı oldu. Debbie Harry ise sarı saçları, kırmızı ruju, leopar desenli giysileri ile disko stilini mükemmel şekilde yansıtıyordu. Diane Von Furstenberg, kendi adını taşıyan markasını bu yıllarda geliştirdi ve ikonik anvelop elbisesini yarattı.

İşte 70’ler modasından günümüze uyarlamalar…

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLA

benzer kategori içerikleri, 1970’ler geri dönüyor konusu hakkında bilgiler, 1970’ler geri dönüyor açıklaması, 1970’ler geri dönüyor haberi, 1970’ler geri dönüyor görselleri, 1970’ler geri dönüyor iletişim, 1970’ler geri dönüyor bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ fifty one = 52