Kot pantolon seçmenin incelikleri
Kot pantolon seçmenin incelikleri başlıklı konu hakkında detaylar ve Kot pantolon seçmenin incelikleri konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Kot pantolon seçmenin incelikleri başlığı altında toplandı.

Kot pantolon seçmenin incelikleri :

Gardıropların vazgeçilmez parçaları arasında yer alan kot pantolonlar hem günlük hem de şıklığın vazgeçilmez parçaları arasında. Altına giydiğiniz her türlü ayakkabıyla uyum gösteren bu pantolonları seçmenin bazı püf noktaları var. İşte size yakışan kot pantolonu bulmanın incelikleri.

Beden seçimine dikkat!

Kot seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında beden seçimi gelmektedir. Kot alırken pek çok kişi kararsızlıklar yaşayabilmektedir. Kot seçimi yapmak için kararsız kaldıysanız mutlaka bedeninize dar gelen kotları almayı tercih edin.Kot kumaşı esneyen bir kumaştır. İçerisinde streç lifler zaman geçtikçe yıpranır ve bollaşır. Pantolonun üzerinizde çok bol bir görünüm kazanmasını istemiyorsanız dar kotlar almaya özen gösterin.

Bel yüksekliği önemlidir

Kot pantolon alırken bel yüksekliği ile ilgili çeşitli kararsızlıklar yaşıyorsanız normal bel pantolonları tercih edebilirsiniz. Düşük bel pantolonlara göre normal bel pantolonlar rahat etmenizi sağlar. Düşük bel pantolon alacak kişiler bedenin vücut ölçülerine tam olarak uygun olduğundan emin olmalıdır. Aksi halde büyük beden düşük bel pantolon sizleri rahatsız edecek ve zayıf bir görünüm kazanmanıza sebep olacaktır.

Paça boyuna dikkat edin

Kot pantolon seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaların başında paça boyu gelmektedir. Bol paça kot almak isteyen kişiler yüksek topuklu ayakkabılarla uyum sağlayacak bir paça boyu belirlemelidir. Ancak dar kot seçecek olan kişiler mutlağa paça boyunu bilek kemiği hizasında veya üzerinde kestirmelidir. Bu sayede dar paça kotları her ayakkabı ile giymek mümkün hale gelir. Bilekten kesilen ayakkabılar hem topuklu hem de spor ayakkabılarla rahatlıkla kombinlenebilmektedir.

Koyu renk jeanler tercih ederken dikkatli olunmalıdır

Koyu renk jeanlerin rengi zamanla açılır. Sık yıkanan jeanlerin renginde ortaya çıkan açılmalar hoş bir görüntü ortaya çıkarmaz. Koyu renk kot pantolonlar sayesinde hem zayıf hem şık hem de tarz bir görünü elde etmek mümkündür.

Yırtık jean modası

Özellikle son dönemlerde çok moda olan yırtık jeanler dikkat gerektiren konuların başında gelir. Diz bölümü yırtık olan kotlar seçerken dizleri çok bükmemeye özen göstermelisiniz. Aksi halde diz bölümündeki yırtıklar genişleyerek kötü bir görünüme sahip olabilir.

benzer kategori içerikleri, Kot pantolon seçmenin incelikleri konusu hakkında bilgiler, Kot pantolon seçmenin incelikleri açıklaması, Kot pantolon seçmenin incelikleri haberi, Kot pantolon seçmenin incelikleri görselleri, Kot pantolon seçmenin incelikleri iletişim, Kot pantolon seçmenin incelikleri bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ninety two − = eighty nine