20 ’lik Diş Çekimim

20 ’lik Diş Çekimim başlıklı konu hakkında detaylar ve 20 ’lik Diş Çekimim konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler 20 ’lik Diş Çekimim başlığı altında toplandı.

20 ’lik Diş Çekimim :

20 ’lik diş çekimi kabusunuz olmasın diye sizinle bu yazımı paylaşmak istedim. 5 yıldır çekim için beklettiğim 20 ’lik dişimin tekini cumartesi günü çektirmiş bulunmaktayım. Öncelikle çok heyecanlı ve panik biri olduğumdan dolayı ve 20 ’lik dişlerim gömük ve yarısı kemik altında olduğundan, ameliyatlık bir durum söz konusuydu. Bu da  daha çok panik olmamı sağladı. Bir türlü cesaret edip 20 ’lik dişlerimi çektiremiyordum. Ara ara çenemde ağrı ve yeme zorluğu yaşadığımdan mutlaka çektirmeliydim. Daha da çok geç olmadan cumartesi günü için randevu aldım. Ve sonuç umduğumdan çok daha kolay geçti. O yüzden çok mutluyum. Çoğu blog ve duyumlardan yola çıkarak suratımın çok şişeceği ve konuşamıyacağımı düşünmüştüm. 4-5 gün işe nasıl gideceğim diye düşünürken. İlk gün yeme zorluğu dışında hiç bir sorunla karşılaşmadım diyebilirim. 2 gün öncesinde antibiyotik kullanmaya başladım , sanırım sonrasında yaşanacak ödem içinmiş. Cumartesi günü gittiğimde 10 dk öncesinde sakinleştirici istedim. Ve gerçekten çok faydası oldu. Herşeye çok makul bakıyorsunuz. İğne vurmadan önce sprey sıkıldı ve 2 iğne yapıldı. İğne yapılırken herhangi bir acı hissetmedim.10 dk sonra ağız uyuşuyor zaten.Ve işlem 15 dk kadar sürdü ve çekim sırasında hiç bir şey hissetmedim. Ve dişim tek parça halinde çıktı. sonrasında tampon için bir bez konuldu yarım saat sonra o tamponu çıkarıyorsunuz zaten. İşlem sonrası yüzümün  şişmemesi için bana koldan iğne yaptılar. O an kendimi hayal dünyasında gibi hissettim sanırım sakinleştiricinin etkisiyle herşeye çok sakin bakıyordum:-) 5 dk da bir buz uyguladım. Eve gittiğimde 3 saat sonra ılık bir çorba içtim. ilk gün dahil suratım hiç şişmedi. 4 saat sonrasında apranax ağrı kesici içtim dayanılmıcak bir ağrım yoktu ama yinede içtim. Yemek yeme güçlüğü dışında bir sıkıntım olmadı diyebilirim. Antibiyotiği bitene kadar kullandım. Bugün çekimden 5. gün içindeyim. Halen o tarafla baskı yapmadan yemek yiyorum tabiki halen hassasiyet var. Bu cumartesi dikiş alınacak. 2 hafta sonra diğer diş çekimi için randevu almayı düşünüyorum. Öncelikle diş çektirdiğim merkezi kesinlikle tavsiye ediyorum. Diş çekimi mi gerçekleştiren çene cerrahi doktor Cihan beye  ve öncesinde yoğun ilgiyle karşılayan herkese çok teşekkür ediyorum. http://www.superplast.com.tr/ 2. operasyonumuda bu cumartesi yaptırdım. Bu dişim diğer dişime göre daha içer de olduğundan daha endişeli gitmiştim. Yine öncesinde antibiyotik kullandım 2 gün öncesinden. Operasyondan 10 dk önce sakinleştirici kokteylimi içtim. Hemen değil ama operasyon sırasında ilacın etkisini daha iyi hissedebiliyorsunuz. Çekim sürecinde hiç bir ağrı sızı olmuyor. Ama diğerinden daha zor çıktığını söyliyebilirim. Sonrasında sol tarafımda hafif bir şişlik oluştu. Diğerinde hiç şişme olmadı. Koldan ayrıca iğne yapmışlardı şişme olmasın ve ödem oluşmasın diye. Sonrasında ki 4 gün içinde yine biraz şişlik vardı. Ama artık daha iyiyim. Kimse endişelenmesin yaptırın kurtulun emin olun hafifliceksiniz:-)

benzer kategori içerikleri, 20 ’lik Diş Çekimim konusu hakkında bilgiler, 20 ’lik Diş Çekimim açıklaması, 20 ’lik Diş Çekimim haberi, 20 ’lik Diş Çekimim görselleri, 20 ’lik Diş Çekimim iletişim, 20 ’lik Diş Çekimim bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixty seven − = sixty five