Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun
Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun başlıklı konu hakkında detaylar ve Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun başlığı altında toplandı.

Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun :

Çoğu kadın aslında etek giymeyi çok sevse de “etek bana yakışmıyor” düşüncesi yüzünden maalesef tercih etmeyebiliyor. Oysaki vücut tipine uygun olan etek seçildiğinde etek her kadına yakıştığı gibi bir de stil sahibi yapıyor. Farklı farklı modellerde pek çok etek seçeneği mevcutken bir ya da birkaç modelin mutlaka sizin için üretildiğini anlayacaksınız.

İşte vücut tipine göre doğru etek seçimi:

Elma tipi vücut

Elma tipi vücuda sahipseniz, yani göğüsleriniz büyük, karnınız yuvarlak ve kalçalarınız darsa karnınızı kavrayan yüksek belli ve geniş kesimli kısa etekleri tercih edebilirsiniz. Böylece eteğin beli gövdenizin en dar yerinde duracak ve karnınız dikkat çekmeyecektir.

A kesim etek

Armut tipi vücut

Armut biçiminde bir vücuda sahipseniz, yani omuzlarınız dar, göğüsleriniz küçük ve kalçalarınız genişse, A kesim eteklerle harika görüneceksiniz. Bele oturan ve aşağıya doğru A şeklinde açılan etekler kalçalarınızın genişliğini kamufle ederek daha dengeli bir görüntü sağlayacaktır. Etek boyunu ise dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz.

Kum saati tipi vücut

Kum saati şeklindeki vücut tipi büyük göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bir bel olarak tarif edilebilir. Böyle bir vücuda sahipseniz, rahatlıkla kalem etek giyebilirsiniz. Kalem etekler kıvrımlarınızın çok daha belirgin bir hale getirerek, ince belinize dikkat çekecektir.

dar mini etek

İnce yapılı vücut

Vücudunuz ince yapılı, düz ve kıvrımsız ise bedeninize tam oturan mini etekler size çok uygun. Dar bir etek var olan tüm kıvrımlarınızı ortaya çıkartarak hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz vücut tiplerine uygun etek seçiminin yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da eteğin boyu. Genel bir yaklaşım olarak eteğinizin boyunun genişliğinden daha kısa olmaması tavsiye edilir. Ayrıca eteğiniz asla bacağınızın en kalın yeri hizasında bitmemelidir. Bu, bacaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecektir.

benzer kategori içerikleri, Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun konusu hakkında bilgiler, Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun açıklaması, Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun haberi, Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun görselleri, Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun iletişim, Hangi etek hangi vücut tipine daha uygun bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighty two + = 92