Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor
Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor başlıklı konu hakkında detaylar ve Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor konusu hakkında aradığınız tüm bilgiler Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor başlığı altında toplandı.

Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor :

Kış modasına uyarken kas ve iskelet sistemine zarar verip omurga sağlığınızdan olmayın. Örneğin, özellikle kışın soğukta tercih edilen çok dar ve sıkı kıyafetler hareket kabiliyetimizi olumsuz etkilerken, eklemlerde zorlanma ve aşınmalara, kas ile bağlarda zedelenmelere yol açabiliyor. Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Demet Tekdöş Demircioğlu, seçtiğimiz kıyafetlerin bazı sağlık sorunlarına neden olduğunu söyledi ve önemli önerilerde bulundu.

Şık ama zararlı

Son yılların modası olan kalem etekler özellikle yaz- kış vazgeçilmezlerimiz arasında. Ancak kalçadan itibaren dizlere kadar daralarak devam eden kalem etekler uyluk dış yanından geçen sinirlerin sıkışmalarına neden olabiliyor. Sinirlerin sıkışması sonucunda da uyuşma, ağrı gibi yakınmalar gelişebiliyor. Kalem etek aynı zamanda dizleri yakınlaştırarak dengeli yürümeyi zorlaştırıp, diz ve bel sağlığını da kötü etkiliyor. Kalem etekleri mümkünse ardı ardına ve uzun süreli giymekten kaçının. Bunun yerine likra gibi esnek kumaştan yapılan etekleri tercih edin.

benzer kategori içerikleri, Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor konusu hakkında bilgiler, Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor açıklaması, Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor haberi, Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor görselleri, Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor iletişim, Kalem etekler sinir sıkışmasına neden oluyor bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 5 =