Looking For Anything Specific?

Gelinlik Ve Abiye Modelleri

Eviniz Kişiliğinizi Yansıtır

 Pandeminin de etkisiyle birçok insanın evde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bu nedenle ev dekorasyonu herkes için daha fazla önem taşımaya başladı. Dekorasyonun enerjik ve bir yandan da huzur vermesi gerekiyor. Evinizde rahat ve huzurlu hissetmek için yapmanız gereken başlıca şey kendi alanınızı yaratmanız.

Evinizi güvende hissettiğiniz bir alan haline getirmek ilk başta gözünüzde büyüyebilir. Fakat birkaç basit değişiklikle yaşam alanlarınızı huzur verici bir ortama dönüştürebilirsiniz. Doğru ortamı yaratmak için, doğal ışıktan ve temiz havadan en fazla nasıl faydalanabilirsiniz üzerinde yoğunlaşmalısınız.

Öncelikli olarak dağınıklığı ortadan kaldırın, Düzensiz bir ev stresi arttırabilir. Karmaşık bir ortamda dikkat dağınıklığı fazla olur. 

Bunun için kullanmadığınız eşyaları ihtiyacı olan kişilere ya da bir hayır kurumuna bağışlayabilir veya ikinci el ürünlerin olduğu sitelerde satabilirsiniz.  Böylece gereksiz eşyalardan kurtularak kendinizi daha arınmış hissedebilirsiniz.

 

Bitkiler, yaşam alanlarınızın sadece canlı görünmesini sağlamaz aynı zamanda temiz hava kalitesini de arttırmaya yardımcı olur fakat bakımı kolay bitkileri seçmeye özen göstermelisiniz. Mesela radyasyona karşı koruyuculuğu olan kaktüsler ya da evinize sakin bir hava katmak için yeşil yapraklı ya da sarı renkli bitkileri tercih etmelisiniz. Evinizde bitki yetiştirmek, biraz da doğada olma hissi uyandırması sebebiyle sizi rahatlatabilir.


Yaşam alanlarınızda mum kullanmak sakin bir ortam yaratmanın en kolay ve en etkili yolu olabilir. Lavanta, ylang-ylang, bergamot ve limon gibi uçucu yağların sakinleştirici özellikleri olduğu bilinir. Tercihlerinize bağlı olarak uçucu yağlar kullanabilirsiniz.

Evin belirli köşelerine hoş kokulu yağlar ve kokulu mumlar koyarak, güzel koku yaymasının yanı sıra masaj salonundaymışsınız gibi hissettirerek rahatlamanızı sağlar.

Sadece size özel bir alan yaratmak için evinizde sakin bir köşe bir köşe seçin. Kendinizi iyi hissedebileceğiniz, kendinizle iç içe olabileceğiniz, stresten uzaklaşıp rahatlayabileceğiniz bir alana ihtiyacınız var. Bu alanda çok fazla eşyaya ihtiyacınız yok oturmak için bir minder veya rahat bir sandalye yeterli olacaktır. Etrafınızı mumlarla, sevdiklerinizin fotoğraflarıyla ve mutlu olmanıza yardımcı olacak detaylar ekleyebilirsiniz. Dinlendirici bir müzik eşliğinde her gün 1 saat bile olsa kendinize bu zamanı ayırın.

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar