Looking For Anything Specific?

Gelinlik Ve Abiye Modelleri

Göz Altı Morluklarının Sebebi

 "Göz altı morluklarının başlıca sebebi yorgunluk ve yoğun stresin en hızlı şekilde dış görünüme yansıdığı cilt sorunlarından bir tanesidir. Bazen göz altı torbaları ve şişlik de bu duruma eşlik etmektedir.

Göz çevremizde bulunan koyu renkli halkalar ve göz altı torbaları zaman geçtikçe göz altı morlukları oluşmasına neden olabilir. Göz altı morlukları bireyin sürekli yorgun ve olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur. Bundan dolayı göz altı morluklarının çözümü için evde bitkisel yöntemler olumlu sonuçlar verebilir.

 

Göz Altı Morluklarının Sebepleri;

 

Göz çevremizde koyu renkli halkaların artışındaki sebepler arasında, göz çevresinde bulunan kılcal damarların geniş, kalın ya da fazla olmasından kaynaklı kan dolaşımın göz çevresinde yavaş olması göz altında morarmalara yol açması vardır.  Bu tür morluklara damarsal tip morluklar denir ve herhangi bir travma sonrası ciltte oluşan morarmalara benzeyen bir görüntüye sahiptir.

Göz altında, cilt gevşemesine bağlı olarak oluşan çökükler yaşlandıkça göz altında torba ve halka şeklinde mor halkalar oluşmaktadır.

 

 

Göz Altı Morlukları İçin Evde Uygulanabilecek Basit Yöntemler

 

-Hindistan cevizi yağını her gece göz altlarınıza masaj yaparak uyguladığınız takdirde koyu halkalar azalacaktır. Aynı zamanda Hindistan cevizi yağı, cilt hücrelerini onarma özelliğine sahip E vitamini bakımında da zengin bir içeriğe sahiptir.

 

-Göz altların pamuk ile gül suyu da uygulanabilir. Bunun için ihtiyacınız olan bir parça pamuk ve gül suyu. Pamuğu, gül suyuna batırıp göz kapaklarınızın üzerinde 10 dakika kadar bekletebilirsiniz.

 

 

-Soğuk kompres ile genişlemiş olan damarları daraltabilir ve şişliği azaltabilirsiniz. Göz altındaki şişliğin inmesiyle beraber koyu renkli halkaların görünürlüğü de azalır. Birkaç tane buz küpünü temiz bir havluya sardıktan sonra göze uygulayabilirsiniz.

 

 

-Göz altı morluklarınıza karşı salatalık da bir bakım önerisidir. Salatalık dilimlerini, limon suyunun içinde 5 dakika bekletip göz kapağınızın üzerinde bekletebilirsiniz. Bu yöntem koyu renkli halkaların azalmasına yardımcı olacaktır.

 

-Soğumuş poşet çayı göz altına uygulayarak, kan damarlarını daraltabilir ve kan dolaşımını hareketlendirerek morlukların giderilmesi sağlanabilir.

 

-Soğuk süte batırılmış olan pamuk parçasını göz altınıza tampon hareketler yaparak uyguladığınızda yorgun görüntüyü ve göz altı morluklarınızın giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar